STRONA GŁÓWNA
Październik 15 2018 10:08:18   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH RODO
RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW "BĄDŹ JAK RATOWNIK,BĄDŹ JAK HARCERZ"
INFORMACJECZWARTEK 18 PAŹDZIERNIKA

1 I 2 LEKCJA ZAJĘCIA DLA KLAS I-II
3 I 4 LEKCJA ZAJĘCIA DLA KLAS IV - VI
5 I 6 LEKCJA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

PIĄTEK 19 PAŹDZIERNIKA

1 I 2 LEKCJA KLASY VII I VIII
3 I 4 LEKCJA KLASA V
ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW "BĄDŹ JAK RATOWNIK,BĄDŹ JAK HARCERZ"
INFORMACJECZWARTEK 18 PAŹDZIERNIKA

1 I 2 LEKCJA ZAJĘCIA DLA KLAS I-II
3 I 4 LEKCJA ZAJĘCIA DLA KLAS IV - VI
5 I 6 LEKCJA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

PIĄTEK 19 PAŹDZIERNIKA

1 I 2 LEKCJA KLASY VII I VIII
3 I 4 LEKCJA KLASA V
WIZYTA W TEATRZE
WYJAZDY10 października br. uczniowie klas młodszych i przedszkolaki udali się wraz z wychowawcami do MOK Zawiercie na spektakl teatralny pt. "Pokahontas - indiańska księżniczka". Uczniowie mogli podziwiać w tym przedstawieniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Atutem przedstawienia była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi.
Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój.
PONIEDZIAŁKOWE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
INFORMACJENa dzisiejszym apelu przewodniczący SU przypomniał o trwającej zbiórce darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Uczennice: Natalia Sikora i Natalia Wieczorek uświadomiły nam jakie są skutki stosowania dopalaczy oraz napojów energetyzujących, które są mylone z napojami izotonicznymi. Napoje te maja inne działanie, napój energetyzujący ma bardzo szkodliwe działanie dla organizmu. Dopalacze to groźne narkotyki.
Pani Renata Kosakowska-Wójcik zapoznała nas z zasadami działania szkolnego wolontariatu. Uczniowie, którzy są chętni do działania na rzecz innych będą jutro uczestniczyć w pierwszym zebraniu koła wolontariatu i zaplanują swoją pracę na najbliższy czas. Pani Dyrektor ogłosiła, że 12 października br. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych i świętem całej szkoły. Tego dnia w godzinach 8:00 - 10:45 zajęcia organizuje SU. O godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania klasy I. Wszystkich obowiązuje strój galowy.
WYNIKI SZKOLNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH "DLA NIEPODLEGŁEJ"
IMPREZYODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

I Kacper Maciążek
II Maja Beza
III Filip Wojciechowski

KLASY I-II:

I Franciszek Dyksy
II Patryk Machura i Kacper Latacz
III Bartłomiej Beza

KLASY IV-VI:

I Weronika Król
II Zuzanna Latacz
III Nikola Trojak

I Marcel Piwek
II Maciej Oukal
III Sebastian Byrski

KLASY VII-VIII:

I Natalia Caban
II Natalia Wieczorek
III Julia Szczygieł

I Dominik Król
II Kacper Trojak
III Mikołaj Kubasik

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE "CYBERPRZEMOC"
NAUKA
W dniu 3 października gościliśmy w naszej szkole panią psycholog Agnieszkę Stępień z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie na zajęciach warsztatowych na temat cyberprzemocy. W zajęciach wzięły udział klasy V-VIII. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach poprzez pracę w grupach, burzę mózgu i dyskusje. Uczniowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje prześladowania, zastraszania, nękania, wyśmiewania innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne.
ZWOLNIENIE Z ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
INFORMACJE
Każdorazowego zwolnienia z zajęć lekcyjnych dziecka dokonuje rodzic lub prawny opiekun
przedkładając wychowawcy zwolnienie wg podanego wzoru, który znajduje się w zakładce STREFA RODZICA
DZIEŃ CHŁOPAKA
IMPREZY
Na dzisiejszym apelu obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Z tej okazji nasze uczennice przygotowały wraz z opiekunem SU wiele atrakcji. Dziewczynki recytowały swoim kolegom zabawne wierszyki i zadedykowały im piosenkę pt. "Chłopaki nie płaczą" zespołu T.LOVE. Opiekun SU wręczył nagrody najsympatyczniejszym chłopakom wybranym drogą głosowania. W oddziale przedszkolnym został wyróżniony Kacper Maciążek, w szkole najwięcej głosów zdobyli: Igor Stypa, Franciszek Dyksy,Marcel Piwek,Adam Drzewiecki oraz Jakub Piwek. Wyróżnieni chłopcy otrzymali pamiątkowe krawaty. Nie zabrakło życzeń, które złożyła w imieniu wszystkich pań nasza Pani Dyrektor. Świętowanie Dnia Chłopaka miało miejsce także w klasach, gdzie dziewczynki obdarowywały swoich kolegów słodkościami i innymi upominkami.

W tym tygodniu ponownie zważyliśmy plecaki naszych uczniów w celu eliminacji zbędnego bagażu. W środę odbędą się zajęcia wychowawcze dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Klasy młodsze składają prace plastyczne na konkurs "Żołnierz Polski". Od dzisiaj można także przynosić karmę dla zwierząt ze schroniska w Zawierciu.
SZKOLNE PRAŻONKI
IMPREZYKorzystając z pięknej jesiennej pogody zorganizowaliśmy w tym tygodniu szkolne prażonki połączone z biegami przełajowymi "Dla Niepodległej" w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Biegi odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dodatkową oceną z wychowania fizycznego. Po wysiłku wszystkim bardzo smakowały pieczonki. Dzień Pieczonego Ziemniaka stał się tradycją naszej szkoły, którą pielęgnujemy już od 25 lat.
BEZPIECZNI PO ZMIERZCHU
NAUKA
W dniu 27 września br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami wzięli udział w akcji edukacyjnej "Bezpieczni po zmierzchu". Patronem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego wraz z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu. Celem akcji jest zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ocieplenie wizerunku policjanta.
Zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze rozpoczęła p.Dyrektor od rozmowy z dziećmi na temat 5 zasad przechodzenia przez jezdnię. Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców uczyli się piosenek o znakach drogowych i znaczkach odblaskowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania oraz śpiewały piosenki. Ostatnim etapem zajęć było ozdobienie rysunku, na którym przedstawione były elementy zwiększające bezpieczeństwo. Na zajęciach gościliśmy także pana policjanta, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy uczestnicy zajęć dostali opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
PODZIĘKOWANIE
INFORMACJE
DYREKTOR SZKOŁY, RADA RODZICÓW I SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA SP W RUDNIKACH SERDECZNIE DZIĘKUJĄ RADZIE SOŁECKIEJ I MIESZKAŃCOM RUDNIK ZA WYRAŻENIE AKCEPTACJI DLA PRZEZNACZENIA CZĘŚCI ŚRODKÓW Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO W ROKU 2019 NA RZECZ DOPOSAŻENIA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE I ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007