STRONA GŁÓWNA
Lipiec 28 2017 20:51:24   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI
  Dobra szkoła
  Broszura informacyjna
  Kuratorium Oświaty w Katowicach

HARMONOGRAMY
  HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2016/17
  HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  EDUBLOG RUDNIKI
  NAUCZYCIELE
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2016/17
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
INFORMACJE


23 czerwca żegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor dokonał podsumowania pracy szkoły w minionym roku szkolnym. Po odczytaniu sprawozdania Pan Dyrektor podziękował pani Marii Szczepańskiej za wieloletnią współpracę. Pani Maria po 35 latach pracy udaję się na emeryturę. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Machura także podziękowała pani Marii za wychowywanie i edukację naszych uczniów. Pani Bożena Olszewska-Motyl w imieniu Rady Pedagogicznej podziękowała naszej koleżance za współpracę i życzyła jej spokojnej emerytury.
Po uroczystym pożegnaniu naszej koleżanki przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem. Część artystyczną przygotowała klasa III i VI wraz ze swoimi wychowawcami. Klasa III żegnała się ze swoja Panią i I etapem edukacyjnym a klasa VI przygotowała program na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Po akademii uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.
Życzymy wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji!
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO
INFORMACJENa dzisiejszym apelu podsumowaliśmy mijający rok szkolny. Najwyższe wyniki edukacyjne uzyskali:

KLASA III

Nikodem Drabek
Zuzanna Migdał
Marcel Piwek
Maksymilian Biegus
Nikola Trojak
Zuzanna Latacz
Weronika Król

KLASA IV

Mateusz Miśkiewicz

KLASA V

Natalia Sikora
Zuzanna Jęderko
Maciej Bomba

KLASA VI

Anna Gawrońska
Emilia Machura
Szymon Opydo
Igor Piernikarz
Jakub Piwek
Natalia Wieczorek

UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ:

Dominik Sikora
Nikola Trojak
Magdalena Wróblewska

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESÓW EDUKACYJNYCH! ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
INFORMACJE
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 ODBĘDZIE SIĘ 23 CZERWCA
O GODZINIE 09:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW. UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.
DZIEŃ MAMY
IMPREZY
WYCIECZKA DO PSZCZYNY
WYJAZDY 9 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Pszczyny w której brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Po przyjeździe na miejsce pierwszym punktem programu była Zagroda Żubrów. Podczas spaceru po obiekcie uczniowie mogli obserwować zachowania żubrzej rodziny i innych gatunków zwierząt. Następnie odbyliśmy lekcje historii w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o dziejach zamku i jego mieszkańcach. Na koniec zwiedziliśmy skansen, który jest jedną z wielu atrakcji Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji udaliśmy się na obiad do restauracji "Warownia Pszczyńskich Rycerzy". Podczas obiadu gospodarze restauracji przygotowali dla nas pokaz tańca średniowiecznego. Po posiłku uczniowie korzystali z atrakcji znajdujących się na zewnątrz obiektu. Wszyscy pełni wrażeń wrócili wieczorem do swoich domów.
WYCIECZKA DO DOLINY STOBRAWY
WYJAZDY W dniach 05-06.-06.2017r. odbyła sie dwudniowa wycieczka do Doliny Stobrawy
w ramach projektu „Program rozwojowy Szkół Podstawowych w Gminie Włodowice”. Był to wyjazd współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Brali w niej udział uczniowie klas szóstych.
Pierwszego dnia wycieczkowicze odwiedzili wioskę dekarzy w Chudobej. Podczas spotkania w wiosce tematycznej uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat pokryć dachowych. Uczestniczyli w warsztatach malowania na dachówkach, podczas których mogli wykazać się inwencją twórczą. Dużym zaskoczeniem okazał się konkurs zorganizowany przez dekarza, który polegał na najszybszym wbiciu gwoździa do kawałka drewna. Zawody zręcznościowe cieszyły się niezwykłym powodzeniem, gdyż brało w nich udział wielu chłopców,
a nawet jedna dziewczynka.
Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w tartaku, gdzie uczniowie obserwowali proces obróbki drewna.
Po pysznym obiedzie wszyscy pojechali do wioski miodowej w Kamieńsku. Brali udział
w zajęciach z pszczelarstwa, podczas których samodzielnie wykonywali świece woskowe. Poznawali również pracę w gospodarstwie ekologicznym, spacerowali po polach, rozpoznawali rosnące warzywa, zioła i inne rośliny. Karmili kozy zerwaną przez siebie trawą. Zaskoczeniem dla wszystkich okazała się przejażdżka na wozie pełnym słomy. Gospodarz dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń, wiele radości i śmiechu.
Podczas pobytu w gospodarstwie ekologicznym uczniowie brali również udział w zajęciach dotyczących wyrobu chleba. Rozpoznawali gatunki ziaren, mielili je oraz samodzielnie wyrabiali bułeczki.
Po zakończonych zajęciach edukacyjnych wszyscy udali się na nocleg do hotelu
w Gorzowie Śląskim.
Drugiego dnia po pysznym śniadaniu uczniowie mieli zajęcia związane z pracą
w hotelarstwie. Następnie udali się do wioski drewna w Borkowicach. Zwiedzili miejscową świetlicę, izbę regionalną oraz bibliotekę. Później samodzielnie wykonywali drewniane tabliczki przeznaczone do gry w memory. Bawili się w kalambury, podczas których odgadywali hasła związane z tematyką leśną. Kolejną atrakcją były podchody. Była to wyprawa przez Wieś Drewna, która zapoznawała jej uczestników z dawnymi zawodami związanymi z obróbką i wykorzystaniem drewna. W trakcie wyprawy uczniowie z ochotą szukali liczbowych wskazówek i ukrytego skarbu.
Kolejną wioską, którą odwiedzono była Bogacica. Odbyły się tu zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym, podczas których dzieci rozpoznawały liczne gatunki traw, ziół, krzewów
i drzew. Własnoręcznie wykonywali mydełka i zapachowe woreczki. Na otrzymanych torebkach malowali za pomocą różnokolorowych kwiatów. Na zakończenie mogli również przejść boso po ścieżce zmysłów, która składała się z piasku, szyszek, patyków oraz kamyków.
Była to wspaniała wycieczka, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń! Wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni oraz z pełnym bagażem wiedzy!
DZIEŃ DZIECKA
IMPREZY1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka spędziliśmy w tym roku bardzo aktywnie wędrując z Rudnik po jurajskim szlaku do Ośrodka Wypoczynkowego w Morsku. Zanim wybraliśmy się na pieszy rajd, pan Dyrektor złożył naszym uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstował wszystkich cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po wyczerpującym spacerze częstowaliśmy się kiełbaskami, które wszyscy samodzielnie upiekli na ognisku. Tego dnia dopisała nam pogoda i świetny humor!
WYCIECZKA DO "ZACZAROWANEGO LASU"
WYJAZDY
KONSTYTUCJA 3 MAJA
NAUKARocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. W XVII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Jednak w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość.
Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą.

Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie klas IV-VI wraz z paniami: Renata Kosakowską-Wójcik i Edytą Gawrońską-Fonferą przygotowali program słowno – muzyczny. Poprzez program artystyczny uczniowie przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Była to bardzo interesująca lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem.
EKOTEST
NAUKA

Dnia 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKOTEST”. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. A oto uczniowie biorący udział w konkursie:
Klasa 4
1. Mateusz Otręba
2. Damian Surowiec
3. Patrycja Zagrobelna
Klasa 5
1. Natalia Sikora
Klasa 6
1. Anna Gawrońska
2. Szymon Opydo
3. Jakub Piwek
4. Adrian Seweryn
5. Julia Szczygieł

O wynikach konkursu zostaniemy powiadomieni 31maja 2017r. Trzymamy kciuki!


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
NAUKA
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystym apelem przygotowanym przez klasę III i VI. Uczniowie przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem.
W zaprezentowanych scenkach zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne oraz przypomnieli o roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.
Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007