STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 07:37:23   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Rudnikach, ul.Szkolna 11, 42-421 Włodowice. Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem oraz w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=0B4o2TRbKumbiVkRNeWFfNWNKdGRqRTViMzkxTFNKQ1FsYzE4

RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
PRAWA DZIECKA
INFORMACJE18 listopada 2019 nasza szkoła przyłączy się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

20 listopada
to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 
W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  Wspólnie z UNICEF będziemy świętować ten dzień, ponieważ prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły.
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest z UNICEF jest „dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

18 listopada
w poniedziałek rozpoczniemy dzień szkolnym apelem, który poświęcimy tematyce praw dziecka. Drodzy uczniowie przyjdźcie w ten dzień do szkoły ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF.
#SzkołaDoHymnu
IMPREZY
8 listopada 2019 nasza szkoła przystąpiła do inicjatywy ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”. W piątek o symbolicznej godzinie 11:11 zorganizowane zostało wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. W akcji wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły podstawowej. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przyczyniło się do zjednoczenia społeczności szkolnej i uczczenia radosnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska pojawiła się znów na mapie Europy w 1918 roku.
W naszej szkole 8 listopada odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. W przygotowaniach wzięli udział uczniowie klasy VI wraz z nauczycielami. Wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej przypomniana została historia naszego kraju: czasy rozbiorów, powstań narodowych oraz I wojny światowej.Uczniowie przebrani za kolejarzy omawiali kolejne stacje "Pociągu do wolności", przeplatając fakty historyczne wierszami i pieśniami patriotycznymi. Uroczystość uzyskała piękną oprawę plastyczną, która przyczyniła się do wprowadzenia odpowiedniego klimatu i nastroju wśród wszystkich obecnych. Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która zachęciła do świętowania 11 listopada poprzez wywieszenie flagi oraz podziękowała wszystkim występującym dzieciom i nauczycielom.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole skłaniały do zadumy i refleksji nad losami naszego kraju.
AKADEMIA
INFORMACJE
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FOCUS"
INFORMACJE

15 uczniów z klas V-VIII przystąpiło dzisiaj do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOCUS".
APEL-ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
INFORMACJE
W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasi uczniowie wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej i przestrzegali przed tym zgubnym nałogiem.
DZIEŃ ŻWIERZAKA
IMPREZY
Na dzisiejszym apelu nasi uczniowie prezentowali swoje zwierzaki, które na co dzień są pod ich opieką. Wśród domowych pupili dominują chomiki,rybki, króliki, patyczaki a także papugi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich obowiązkach związanych z posiadaniem zwierzaka. Podsumowaliśmy także tegoroczną akcję "Zbiórka dla Burka". Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w tą szlachetna akcję i zebrali: 50kg karmy suchej, 7 kg karmy w puszkach, 9 koców, szczotkę, smycz i mnóstwo psich przysmaków. Zebrane dary zostały dzisiaj zabrane przez pracownika schroniska w Zawierciu.
Pani Renata Kosakowska-Wójcik ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Jesień".
I miejsce - Franciszek Dyksy
II miejsce - Bartłomiej Beza
III miejsce- Wiktoria Bubula
Wyróżnione prace: Wojciech Sikora, Patryk Machura i Maciej Oukal.
Maja Beza z oddziału przedszkolnego została Czarodziejem Słowa w VII Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim "W zaczarowanym świecie poezji:wierszyki z krainy muzyki", który odbył się wczoraj w Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu.
SZKOŁA PAMIĘTA
INFORMACJE

Nasza szkoła włączyła się w tegoroczna akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.Celem tego działania jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
Uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz parafialny w Rudnikach. Dzieci zapaliły znicze i złożyły własnoręcznie wykonane wiązanki na grobach byłych pracowników szkoły.Modlitwa, pamięć, znicz to wszystko co dziś możemy im ofiarować.
Pamiętaliśmy również o obrońcach naszej Ojczyzny. Wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań była nasza modlitwa przy grobie uczestnika walk o Monte Cassino.
Pamięć młodego pokolenia czyni bohaterów naszej wolności, ludzi związanych z historią naszego regionu nieśmiertelnymi.Wspominając tych co odeszli, wystawiamy im najtrwalszy pomnik - pomnik zbudowany z naszej pamięci.
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
INFORMACJE
Uczniowie klas V-VIII uczestniczyli dzisiaj w zajęciach nt.profilaktyki uzależnień od telefonów,Internetu, komputera, środków psychoaktywnych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pana Mirosława Mielczarka.
KONKURS
INFORMACJE
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
 „Focus – Autumn 2019” dla klas V-VIII odbędzie się 05.11.2019. Regulamin i lista zagadnień na stronie : konkursyfocus.edu.pl
WYJAZD DO MOK ZAWIERCIE
WYJAZDY
Uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami obejrzeli dzisiaj spektakl pt."W krainie mitów" zaprezentowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza.
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
INFORMACJEINFORMACJA DOTYCZĄCA KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

TERMINARZ
Strona 1 z 73 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007