STRONA GŁÓWNA
Grudzień 12 2018 17:05:03   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2018/19

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH RODO
RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
TURNIEJ WIEDZY O HYMNIE NARODOWYM
NAUKA
WYJAZD DO TEATRU
WYJAZDYDnia 10 grudnia br. klasa VII i VIII wybrała się do teatru w Częstochowie na adaptację lektury - sztuki Aleksandra Fredro "Zemsta".
Wyjeżdżaliśmy bardzo wcześnie, bo o godzinie 07:20 autobusem linii 6. Po dotarciu na dworzec PKP w Zawierciu zakupiliśmy bilety. Podróż pociągiem trwała około 50 minut. Kolejny etap wycieczki pokonaliśmy tramwajem, a trzeba przyznać, że dla wielu z nas było to niezapomniane doświadczenie.
Po drodze obejrzeliśmy okazałe budynki Uniwersytetu im. Jana Długosza, którego absolwentami są nasi nauczyciele - p.Renata Kosakowska-Wójcik i p. Monika Odulińska-Skorupa.
Do Klubu Politechnik dotarliśmy około godziny 10:20 . Zajęliśmy miejsca na widowni i przedstawienie rozpoczęło się. Spektakl okazał się pełen humorystycznych scen, aktorzy wyśmienicie kreowali znane nam z lektury postacie. Szczególną sympatią widowni cieszył się Papkin. Scenografia i stroje oddawały ducha epoki i były wspaniałym tłem dla aktorów.
W czasie spektaklu panowała cisza i skupienie przerywane wybuchami śmiechu.
Po zakończeniu przedstawienia długo słychać było gromkie brawa dla wykonawców.
W czasie drogi powrotnej zjedliśmy posiłek i wróciliśmy pociągiem do Zawiercia, gdzie przed dworcem kolejowym czekali na nas rodzice.
Zachęceni doświadczeniami planujemy kolejny wyjazd.
MIKOŁAJKI
IMPREZYTradycyjnie 6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj wraz ze swoja pomocnicą Śnieżynką. Uczniowie od dawna przygotowywali się na jego wizytę. Mikołaj przywitał wszystkie dzieci i nauczył nas kilka słów w języku fińskim. Przedszkolaki i nieco starsi uczniowie przywitali naszego gościa wierszykami i wesołymi piosenkami. Uczniowie klasy V i VI opowiedzieli historię Świętego Mikołaja poprzez inscenizację pt. "The Story of Santa Claus". Po występach uczniów Mikołaj rozdał długo wyczekiwane prezenty. Spotkanie z naszym gościem szybko minęło,ale zostały miłe wspomnienia i zdjęcia. Zgodnie z obietnicą, za rok Mikołaj znów nas odwiedzi. Już nie możemy się doczekać...
SZKOLNY WOLONTARIAT
IMPREZY
W środę 5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas apelu koledzy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przybliżyli idee wolontariatu i w ciekawy sposób zaprezentowali cechy jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz. Zapoznali wszystkich obecnych z obrazkowym "poradnikiem wolontariatu szkolnego", w którym zawarte są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu. Zachęceni słowami: "Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna" podjęliśmy wspólnie decyzję o przystąpieniu do akcji MEN "Razem na święta". Pierwsze pomysły na wspólne działania zapisane zostały na plakacie promującym akcję. Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na znaczenie wolontariatu w szkole i jego wpływ na kształtowanie postaw w szczególności otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
NASZE PLANY NA GRUDZIEŃ…
INFORMACJE
NASZE PLANY NA GRUDZIEŃ…
O tym,że rozpoczął się czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia będą nam przypominały sukcesywnie wykonywane na zajęciach dekoracje świąteczne.
Piękny wieniec i kalendarz adwentowy znajdujący się na naszym korytarzu niech będzie dla nas wszystkich zachętą do pielęgnowania dobrych stosunków w szkolnym kręgu, a kolejne „otwierane” okienka kalendarza adwentowego będą zwiastowały niespodzianki czekające na uczniów w najbliższym czasie.
Już w tym tygodniu:
- we wtorek weźmiemy udział w uroczystościach odpustowych
- w środę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariatu i zaplanujemy nasz udział w akcji „Razem na Święta”
- w czwartek dzień dobroci i życzliwości - spotkamy się z Mikołajem
- w piątek uczniowie klas O,I,II o godz.13.00 rozpoczynają zajęcia taneczne
FESTIWAL PIOSENKI DLA NIEPODLEŁEJ
WYJAZDY30 listopada Wiktoria Wójcik z klasy II i Igor Stypa z klasy I reprezentowali naszą szkołę na XVII Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej odbywającym się w tym roku pod hasłem „Dla Niepodległej.” Bardzo pięknie zaśpiewali piosenki o naszej Ojczyźnie. Gratulujemy !
UCZNIOWIE W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W ZAWIERCIU
WYJAZDYW dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klasy ósmej brali udział w wyjeździe na Dni Otwarte do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu. Wyjazd ten zorganizowany był przez pana Tomasza Hadrycha w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, które odbywają się w naszej szkole. W trakcie wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać placówkę, w której na co dzień odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów szkół średnich – techników i szkół branżowych z terenu powiatu zawierciańskiego.

Uczniowie zwiedzili znajdujące się na terenie placówki pracownie m.in.:
fryzjerską,
napraw samochodowych,
architektury krajobrazu,
obrabiarek CNC,
budowlaną geodezyjną.

Ponadto uczniowie mieli okazję poznać organizację zajęć praktycznych, programy oraz różnorodne pomoce dydaktyczne służące do nauki zawodu czy ofertę kursów kwalifikacyjnych. Podczas spotkania ósmoklasiści mogli porozmawiać zarówno z doradcami zawodowymi na temat zawodów, rynku pracy czy predyspozycji zawodowych, jak i uczniami szkół średnich z terenu Zawiercia, którzy prezentowali ofertę edukacyjną szkół, do których na co dzień uczęszczają.
ANDRZEJKI
IMPREZYW dniu 29.11.2018 uczniowie naszej szkoły bawili się na tradycyjnej dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło zabaw i wróżb andrzejkowych oraz aktualnych przebojów muzyki rozrywkowej. Uczniowie częstowali się pizzą i innymi pysznymi przekąskami. Klasy młodsze również obchodziły "Andrzejki" w swoich grupach wiekowych. Było lanie wosku, przysłowia listopadowe, gałązki wiśniowe i inne zabawy. To był wspaniały dzień!
Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Włodowice
INFORMACJE
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją dotyczącą projektu:

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
OŚWIADCZENIE
AKTYWNA PRZERWA W NASZEJ SZKOLE
INFORMACJE
Chłodne dni nie pozwalają uczniom spędzać przerw na podwórku, więc aktywnie ruchowo spędzają przerwy w szkole:

- ćwiczymy technikę gry w ping-ponga
- w sali gimnastycznej doskonalimy grę w siatkówkę i inne zabawy ruchowe
- gramy w gry planszowe
- przeglądamy czasopisma
SZKOLNE ANDRZEJKI
INFORMACJE

SZKOLNE ANDRZEJKI DLA KLAS IV-VIII ODBĘDĄ SIĘ 29.11.2018 (CZWARTEK) W GODZINACH 16:00-18:30


Próbne egzaminy dla ósmoklasisty w naszej szkole będą przeprowadzone w dniach
18- 20.12.2018 w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązanie zadań przez uczniów, zaznaczenie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Egzamin przeprowadzony będzie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym

Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007