STRONA GŁÓWNA
Maj 25 2017 23:47:38   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI
  Dobra szkoła
  Broszura informacyjna
  Kuratorium Oświaty w Katowicach

HARMONOGRAMY
  HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2016/17
  HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  EDUBLOG RUDNIKI
  NAUCZYCIELE
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  WYPRAWKA 2015/2016
  PLAN LEKCJI 2016/17
  EWALUACJA WNIOSKI
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  ŚWIETLICA
  Podręczniki 2015/16

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACHRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
KONSTYTUCJA 3 MAJA
NAUKARocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. W XVII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Jednak w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość.
Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą.

Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie klas IV-VI wraz z paniami: Renata Kosakowską-Wójcik i Edytą Gawrońską-Fonferą przygotowali program słowno – muzyczny. Poprzez program artystyczny uczniowie przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Była to bardzo interesująca lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem.
EKOTEST
NAUKA

Dnia 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKOTEST”. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. A oto uczniowie biorący udział w konkursie:
Klasa 4
1. Mateusz Otręba
2. Damian Surowiec
3. Patrycja Zagrobelna
Klasa 5
1. Natalia Sikora
Klasa 6
1. Anna Gawrońska
2. Szymon Opydo
3. Jakub Piwek
4. Adrian Seweryn
5. Julia Szczygieł

O wynikach konkursu zostaniemy powiadomieni 31maja 2017r. Trzymamy kciuki!


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
NAUKA
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystym apelem przygotowanym przez klasę III i VI. Uczniowie przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem.
W zaprezentowanych scenkach zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne oraz przypomnieli o roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
INFORMACJE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA 27 KWIETNIA 2017 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
NAUKA
5 kwietnia w Urzędzie Gminy Włodowice odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej czy też historii pożarnictwa w Polsce.
Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

I miejsce - Jakub Jęderko kl.6
II miejsce - Adrian Seweryn kl. 6
IV miejsce - Mikołaj Kubasik kl. 5

12 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyły się eliminacje szczebla powiatowego.
Miejsce piąte zajął Jakub Jęderko.
Serdecznie gratulujemy !
ŚNIADANIE WIELKANOCNE
IMPREZY
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
PROJEKTY12 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja. Na uroczystym apelu obejrzeliśmy bajkę edukacyjną o zdrowym stylu życia pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek" w wykonaniu klasy V. Gościliśmy tego dnia przedstawiciela Służby Zdrowia - pielęgniarkę lokalnego Ośrodka Zdrowia "Medris" panią Hannę Szczęchowską.
W ramach edukacji prozdrowotnej uczniowie przygotowywali zdrowe koktajle, soki itp. jako alternatywa dla słodkich i gazowanych napojów. Uczniowie częstowali się pysznymi koktajlami podczas przerwy śniadaniowej.

DZIEŃ TALENTÓW
IMPREZY
29 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Wiosenny Dzień Talentów, którego organizatorem był SU. Imprezę rozpoczęliśmy od przedstawienia tegorocznego jury, w którym zasiedli: pani Renata Kosakowska-Wójcik, pani Małgorzata Smoleń oraz pani Aneta Wieczorek. Pierwszą konkurencją była prezentacja przebrania za "Panią Wiosnę". W tym konkursie wzięły udział wszystkie dziewczynki. Miss Wiosny w klasach 0-III została Lena Domagała, a w klasach IV-VI Emilia Machura. Wszystkie stroje były iście wiosenne i niebanalne.
Następnie uczniowie wykazywali się talentami w czterech kategoriach: recytacja, muzyka, gimnastyka i taniec oraz kabaret. W pierwszej kategorii jury wyróżniło Nikodema Drabka i Natalię Wieczorek. Muzyczne talenty, które zasłużyły na wyróżnienie to: dziewczęta z klasy II i III, Maciek Oukal i Marcel Piwek, Adam Drzewiecki oraz Julia Szczygieł. Pokaz gimnastyczny, który wzbudził podziw jury i publiczności pokazała Zuzanna Jęderko. Wyróżniony układ taneczny zaprezentowała Weronika Król i Amelia Piwek-Połcik. Uczniowie z klasy VI skutecznie rozśmieszyli publiczność kabaretem pt "Piotr Żyła". Szczególne wyróżnienie jury otrzymał oddział przedszkolny za piękne kostiumy i zaangażowanie całej grupy w występ.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przygotowanie występów. Gratulujemy wyróżnionym uczniom i zachęcamy do nieustannego rozwijania waszych talentów.

"Talent jet to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielka nadaje"

DZIEŃ OTWARTY
INFORMACJE
23 MARCA 2017 W GODZINACH 16:00-18:00 ZAPRASZAMY RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY
KONKURS CZYTELNICZY
NAUKAW świetlicy szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Czy znasz Słonia Trąbalskiego?”
Do wzięcia udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klasy II i III. Najlepszą znajomością lektury „Słoń Trąbalski” autorstwa Juliana Tuwima wykazali się: Zuzanna Migdał, Marcel Piwek, Patrycja Wójcik i Mateusz Wieczorek.
Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek. Za uczestnictwo wszystkim uczniom dziękujemy, a zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007