STRONA GŁÓWNA
Czerwiec 18 2018 03:49:15   
Projekty
Nawigacja
REFORMA EDUKACJI
  Broszura informacyjna
  Dobra szkoła
  Kuratorium Oświaty w Katowicach

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  DOKUMENTY SZKOLNE
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  GALERIA
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  ŚWIETLICA

DLA RODZICÓW

PRZEDSZKOLE

SAMORZĄD

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

INFORMACJA RODORealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ
NAUKA
RAJD DO MORSKA
IMPREZY
WYCIECZKA DO PLANETARIUM
WYJAZDY23 maja klasa I udała się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z projektu unijnego. W Planetarium uczniowie uczestniczyli w seansie i zwiedzili obserwatorium astronomiczne.
DZIEŃ RODZINY
IMPREZY
29 maja w I klasie odbyło się wzruszające rodzinne spotkanie. Dzieci słowami piosenek, wierszy i wykonanymi pracami plastycznymi podziękowały Rodzicom za codzienną troskę i miłość. Był to także pokaz nabytych w ciągu roku umiejętności. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.
INFORMACJA
INFORMACJEKoło Gospodyń Rudniki serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z rodzinami na organizowany w dniu 03 czerwca 2018plenerowy Dzień Dziecka
Impreza odbędzie się na strefie rekreacyjnej od 15:00
Zapewniamy:
- zabawy, konkursy, słodką loterię, dobry poczęstunek
- występ artystyczny Julii Szczygieł - godz. 17:00
- występ artystyczny Kapeli Jurajskiej - godz. 18:00 na zakończenie spotkania.
Organizatorzy
OBCHODY DNIA DZIECKA - 30.05.2018
IMPREZY8:30 - Zbiórka uczniów w klasach z wychowawcami
8:45 - Apel okolicznościowy, przedstawienie planu dnia
9:00 - Klasy IV - VII wymarsz żółtym szlakiem na "RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY" do Morska
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasa I wyjazd autokarem do ośrodka wypoczynkowego w Morsku i spacer po okolicy
11:00 - 12:30 - Piknik Niepodległościowy
- Słuchanie legendy historycznej
- Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
- Pieczenie kiełbasek na terenie ośrodka
- Zabawy terenowe
12:30 - Powrót autokarem dzieci młodsze, klasy starsze dojazd z rodzicami
13:00 - Odbiór przedszkolaków oraz klasy I ze szkoły
Uczniowie tego dnia ubierają się w barwy narodowe
WYJAZD DO KOPALNI W TARNOWSKICH GÓRACH
WYJAZDY

Wyjazd do kopalni w Tarnowskich Górach to kolejny wyjazd w ramach projektu „Program rozwojowy Szkół Podstawowych w Gminie Włodowice" finansowanego ze środków unijnych. Uczniowie biorący udział w projekcje podczas wyjazdu zwiedzali zabytkową kopalnię, zdobywali wiadomości na temat uzyskiwania metali w przeszłości. Mogli podziwiać maszyny parowe i lokomotywy zwiedzając skansen. Dużą i pełną wiedzy atrakcją było też przepłynięcie pod ziemią "Sztolni Czarnego Pstrąga". Głos przewodnika, który opowiadał o kopalni i dawnych czasach rozchodził się tajemniczo po podziemnych przestrzeniach.

DZIEŃ OTWARTY
INFORMACJE
DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW ZOSTAŁ PRZENIESIONY Z 24.05.2018 NA 07.06.2018 GODZINA 16:30-18:00 (CZWARTEK)
AKADEMIA 3 MAJA
PROJEKTY


Maj jest miesiącem ważnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polski. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791roku.
Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już w kwietniu. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i III na zajęciach wykonali chorągiewki w biało-czerwonych barwach. W dniu 27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia , upamiętniająca te ważne wydarzenia patriotyczne. Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klasy III i IV.
Po części artystycznej odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu historycznego "Drogi ku wolności". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VI i VII.
Oto nasi laureaci:
I miejsce Anna Gawrońska
II miejsce Emilia Machura
III miejsce Natalia Wieczorek

Zwycięzcy otrzymali dyplom,nagrodę książkową oraz drobne upominki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców oraz CMC Zawiercie. Dziękujemy!


DZIEŃ ZWIERZAKA
NAUKA
W czwartek 26 kwietnia odbył się po raz pierwszy w naszej szkole "Dzień Zwierzaka". Uczniowie tego dnia przynieśli swoich pupili do szkoły. Mogliśmy podziwiać: chomiki, królika, świnkę morską, szynszyle, koszatniczki, gekony, modliszki i patyczaki. Dzieci, które nie mają na co dzień zwierzaka w domu, mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt na żywo, dotknąć je, poprzytulać. Uczniowie mieli też możliwość zadawania właścicielom pytań dotyczących hodowli i pielęgnacji zwierząt.
RODZICE I DZIECI - POWIETRZE BEZ ŚMIECI
NAUKANa przełomie marca i kwietnia uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rudnikach uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i pozalekcyjnych w ramach koła przyrodniczo-ekologicznego na których zrealizowano tematykę Programu Edukacyjnego „Rodzice i Dzieci powietrze bez śmieci”.
Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Cieszyły się dużym zaangażowaniem emocjonalnym dzieci. Wykonywane eksperymenty wzbudzały ciekawość, a podejmowane prace plastyczne, odgrywane scenki wzbudzały entuzjazm i zadowolenie. Efekty pracy prezentowaliśmy na klasowej gazetce, a zabierane do domu były przedmiotem rozmów z rodzicami. Dzięki udziałowi w programie znacznie podniosła się świadomość ekologiczna dzieci i rodziców.
Bardzo chętnie dzieci oglądały prezentację multimedialną projektu.
Strona 1 z 55 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007