STRONA GŁÓWNA
Wrzesień 23 2019 10:51:14   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Witamy

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Rudnikach, ul.Szkolna 11, 42-421 Włodowice. Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji z Państwem oraz w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=0B4o2TRbKumbiVkRNeWFfNWNKdGRqRTViMzkxTFNKQ1FsYzE4

RZĄDOWY PROGRAM DOBRY STARTRealizacja projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - II I"


1% PODATKU DLA SZKOŁY
WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY
INFORMACJEW dniu 19 IX 2019r. podczas spotkania z rodzicami odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracownika z PPP w Zawierciu pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”. Omówione zostały zalety czytania wpływające na rozwój osobowości człowieka. Ponadto podkreślono ogromną rolę rodziny w rozbudzaniu potrzeb czytelniczych dzieci. Pogadanka skierowana do rodziców zachęcała ich do głośnego i systematycznego czytania swoim dzieciom. Przecież wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi.
Czytajmy więc, czytajmy razem, osobno, czytajmy komuś i dla siebie, bo jak powiedział Kornel Makuszyński:
„Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca”.
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
INFORMACJE

W miniony piątek nasi uczniowie przyłączyli się do tegorocznej akcji "Sprzątanie świata" "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!".

CHOCHOŁOWSKA W RUDNIKACH-TO NIE ŻART
INFORMACJE
Uczestniczyliśmy dzisiaj w wydarzeniu "Chochołowska w Rudnikach-to nie żart". Nasi uczniowie wraz z paniami z KGW w Rudnikach obsadzali strefę kulturalno-sportową cebulkami krokusów w celu upiększenia terenu. W szkole gościliśmy skautów ze skautingu jurajskiego we Włodowicach wraz z dh panią Marią Utracką. Skauci zaprosili naszych uczniów na zbiórkę naborową, która odbędzie się 21.09.2019 w harcówce we Włodowicach o godzinie 15:00.
SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM
INFORMACJE Na dzisiejszym apelu uczniowie klasy VII przybliżyli nam idee tegorocznej akcji "Sprzątania Świata". Następnie odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły panem Andrzejem Migdałem, który od kilkudziesięciu lat mieszka w Kanadzie. Pan Andrzej Migdał wyjechał z Polski w latach 80-tych i na obczyźnie założył rodzinę i rozwijał się zawodowo. Za każdym razem kiedy przyjeżdża do Rudnik chętnie odwiedza swoją szkołę podstawową. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali jego historii i zadawali mu mnóstwo pytań. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków naszym uczniom, które sprawiły im wielka radość.
PREZENTACJA SAMORZĄDÓW
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu poznaliśmy klasowe samorządy, których członkowie będą kandydować do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy VII i VIII przypomnieli o agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. W nadchodzący czwartek uczniowie naszej szkoły wspólnie z KGW wezmą udział w projekcie ekologiczno-wychowawczym "Pagórek chochołowski w Rudnikach". W piątek 20 września przystąpimy do ekologicznej akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!".
W nadchodzący poniedziałek 23 września będziemy gościć w naszej szkole muzyków z Filharmonii Częstochowskiej i będzie to pierwsza z dziesięciu audycji w ramach umuzykalniania naszych uczniów. We wrześniu tradycją naszej szkoły jest Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się gdy poprawią się warunki pogodowe.
CO NOWEGO W NASZEJ SZKOLE?
INFORMACJE
Nasza szkoła pozyskała dwa interaktywne monitory dotykowe 65" z rządowego programu "Aktywna tablica". Klasa I uczy się w sali nr 14, która została wyposażona w interaktywny monitor dotykowy. Pomieszczenie zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb uczniów klas młodszych. Z tego samego monitora korzystają uczniowie klas starszych, gdyż został on zamontowany w sali nr 16. Pracownia komputerowa została odnowiona poprzez cyklinowanie parkietu i nową wykładzinę oraz maty antypoślizgowe.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
INFORMACJE

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 19 WRZEŚNIA 2019 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00

NARODOWE CZYTANIE
NAUKA
6 września 2019 roku nasza szkoła brała udział w akcji Narodowe Czytanie. Z okazji ósmej edycji tego wydarzenia para prezydencka wybrała osiem nowel, które napisali: M. Konopnicka, E. Orzeszkowa,B. Prus, W. Reymont,
H. Rzewuski, B. Schulz, H. Sienkiewicz i S. Żeromski. Uczniowie klas V-VIII wysłuchali lektury pt. „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, czytanej przez panią Dyrektor oraz Natalię Sikorę, Macieja Bombę,Amelię Nowak, Dominika Króla, Adama Drzewieckiego, Mateusza Miśkiewicza, Nikodema Drabka, Mateusza Otrębę, Marcela Piwka, Zuzannę Migdał,Macieja Oukala i Zuzannę Latacz.
Spotkanie zakończyło się serią pytań dotyczących treści noweli, na które wszyscy chętnie odpowiadali.

NARODOWE CZYTANIE 2019
INFORMACJE
JUTRO W NASZEJ SZKOLE O GODZINIE 11:45 ODBĘDZIE SIĘ NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE POD HONOROWYM PATRONATEM PARY PREZYDENCKIEJ.

ZAPRASZAMY
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
IMPREZY
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 przypadło w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem nasza szkoła przystąpiła do akcji "Przerwany Marsz". Na akademię zostali zaproszeni mieszkańcy Rudnik, którzy urodzili się przed 8 maja 1945 r. 80 lat temu tym osobom nie było dane rozpocząć nauki, dlatego dzisiaj miały możliwość symbolicznego dokończenia "przerwanego marszu" do szkoły. Na początku uroczystości pani Dyrektor powitała wszystkich gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Następnie głos zabrali uczniowie klasy VII i VIII, którzy odczytali fragmenty z kroniki szkolnej z lat wojennych. Po wysłuchaniu Hymnu Polskich Dzieci Wojny pani Dyrektor zaprosiła gości do podzielenia się wspomnieniami. O wrześniu 1939 opowiadała p. Wiesława Jarza, p.Władysława Brzozowska, p. Barbara Haberka i p. Janina Migdał. Ze wspomnień naszych gości najbardziej utkwiło nam to, że dzieci zamiast nauki szkolnej wykonywały prace tj. zbieranie kamieni i ziemniaków. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali tych wzruszających opowieści. Swoją obecnością zaszczycili nas również p. Barbara Fiuto, p. Roman Kondas, p. Maria Pańczyk, p. Elżbieta Gębka i państwo Krystyna i Roman Bilnik.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby czas spędzony w szkole był radosny i pracowity. Po akademii uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Nowy rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!
AKCJA "PRZERWANY MARSZ..."-2 WRZEŚNIA 2019
INFORMACJE

W ZWIĄZKU Z 80. ROCZNICĄ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I AKCJĄ "PRZERWANY MARSZ" DYREKTOR,NAUCZYCIELE I CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH PAŃSTWA URODZONYCH PRZED 8 MAJA 1945 R. NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019 R. O GODZINIE 09:00 W NASZEJ SZKOLE.

Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007