STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 07:54:40   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
DZIEŃ CHŁOPAKA
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Uczennice klasy VI w imieniu wszystkich dziewczynek złożyły życzenia chłopcom. W klasach z okazji swojego święta chłopcy zostali obdarowani upominkami i słodkościami. Uczeń klasy VII Mateusz Miskiewicz ogłosił wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym przewodniczącym został Maciej Bomba z klasy VIII, jego zastępcą jest Nikodem Drabek z klasy VI. Pozostałymi członkami samorządu są: Mikołaj Kubasik z klasy VIII i Mateusz Otręba z klasy VII. Opiekunem SU została pani Renata Hamerlik. Pani Renata Kosakowska-Wójcik ogłosiła jesienny konkurs plastyczny. Prace plastyczne można składać do 11 października.
PODZIĘKOWANIE
PROJEKTY

PODZIĘKOWANIECiągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.

DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH
SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

P. SOŁTYS ILONIE PLEBAN,
P. SOŁTYSOWI WOJCIECHOWI KAZANECKIEMU
RADZIE SOŁECKIEJ I MIESZKAŃCOM RUDNIK I SKAŁKI

Za przeznaczenie środków z Funduszu sołeckiego i Inicjatywy sołeckiej w 2018r na doposażenie placu zabaw oraz wybudowanie Altany -zielonej klasy na placu zabaw przy naszej szkole. Ufundowane sprzęty w znacznej mierze podniosą atrakcyjność i dadzą możliwość prowadzenia atrakcyjnych zajęć edukacyjno-wychowawczych oraz będą utrwalać historyczną pamięć o 100 rocznicy I Powstania Śląskiego.
Jest nam bardzo miło, że zechcieliście Państwo pozytywnie ustosunkować się do naszych potrzeb. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość. Życzymy Państwu samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

SZKOLNE PRAŻONKI
WYJAZDY
W promieniach jesiennego słońca udaliśmy się dzisiaj na szkolne prażonki. Po długim spacerze i szukaniu leśnych grzybów nasi uczniowie z wielkim apetytem zjedli pieczonki. Dzień Pieczonego Ziemniaka jest naszą szkolną tradycją,którą kultywujemy od lat.
MUZYCZNE SPOTKANIE
NAUKA
Nasi uczniowie wysłuchali dzisiaj koncertu edukacyjnego przygotowanego przez muzyków z Filharmonii Częstochowskiej. Wrześniowa audycja przypomniała słuchaczom wakacyjne melodie, utwory znane i lubiane oraz znaczenie rytmu, melodii i metrum w muzyce. Było to pierwsze z dziesięciu muzycznych spotkań w tym roku szkolnym.

We wtorek udamy się szkolne prażonki,a w czwartek nasi uczniowie zostaną ponownie przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY
INFORMACJE
W dniu 19 IX 2019r. podczas spotkania z rodzicami odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracownika z PPP w Zawierciu pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”. Omówione zostały zalety czytania wpływające na rozwój osobowości człowieka. Ponadto podkreślono ogromną rolę rodziny w rozbudzaniu potrzeb czytelniczych dzieci. Pogadanka skierowana do rodziców zachęcała ich do głośnego i systematycznego czytania swoim dzieciom. Przecież wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi.
Czytajmy więc, czytajmy razem, osobno, czytajmy komuś i dla siebie, bo jak powiedział Kornel Makuszyński:
„Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca”.
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
INFORMACJE

W miniony piątek nasi uczniowie przyłączyli się do tegorocznej akcji "Sprzątanie świata" "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!".

CHOCHOŁOWSKA W RUDNIKACH-TO NIE ŻART
INFORMACJE
Uczestniczyliśmy dzisiaj w wydarzeniu "Chochołowska w Rudnikach-to nie żart". Nasi uczniowie wraz z paniami z KGW w Rudnikach obsadzali strefę kulturalno-sportową cebulkami krokusów w celu upiększenia terenu. W szkole gościliśmy skautów ze skautingu jurajskiego we Włodowicach wraz z dh panią Marią Utracką. Skauci zaprosili naszych uczniów na zbiórkę naborową, która odbędzie się 21.09.2019 w harcówce we Włodowicach o godzinie 15:00.
SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM
INFORMACJE Na dzisiejszym apelu uczniowie klasy VII przybliżyli nam idee tegorocznej akcji "Sprzątania Świata". Następnie odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły panem Andrzejem Migdałem, który od kilkudziesięciu lat mieszka w Kanadzie. Pan Andrzej Migdał wyjechał z Polski w latach 80-tych i na obczyźnie założył rodzinę i rozwijał się zawodowo. Za każdym razem kiedy przyjeżdża do Rudnik chętnie odwiedza swoją szkołę podstawową. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali jego historii i zadawali mu mnóstwo pytań. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków naszym uczniom, które sprawiły im wielka radość.
PREZENTACJA SAMORZĄDÓW
INFORMACJE
Na dzisiejszym apelu poznaliśmy klasowe samorządy, których członkowie będą kandydować do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy VII i VIII przypomnieli o agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. W nadchodzący czwartek uczniowie naszej szkoły wspólnie z KGW wezmą udział w projekcie ekologiczno-wychowawczym "Pagórek chochołowski w Rudnikach". W piątek 20 września przystąpimy do ekologicznej akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!".
W nadchodzący poniedziałek 23 września będziemy gościć w naszej szkole muzyków z Filharmonii Częstochowskiej i będzie to pierwsza z dziesięciu audycji w ramach umuzykalniania naszych uczniów. We wrześniu tradycją naszej szkoły jest Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się gdy poprawią się warunki pogodowe.
CO NOWEGO W NASZEJ SZKOLE?
INFORMACJE
Nasza szkoła pozyskała dwa interaktywne monitory dotykowe 65" z rządowego programu "Aktywna tablica". Klasa I uczy się w sali nr 14, która została wyposażona w interaktywny monitor dotykowy. Pomieszczenie zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb uczniów klas młodszych. Z tego samego monitora korzystają uczniowie klas starszych, gdyż został on zamontowany w sali nr 16. Pracownia komputerowa została odnowiona poprzez cyklinowanie parkietu i nową wykładzinę oraz maty antypoślizgowe.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
INFORMACJE

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 19 WRZEŚNIA 2019 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00

Strona 3 z 73 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007