STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 07:32:01   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
NARODOWE CZYTANIE
NAUKA
6 września 2019 roku nasza szkoła brała udział w akcji Narodowe Czytanie. Z okazji ósmej edycji tego wydarzenia para prezydencka wybrała osiem nowel, które napisali: M. Konopnicka, E. Orzeszkowa,B. Prus, W. Reymont,
H. Rzewuski, B. Schulz, H. Sienkiewicz i S. Żeromski. Uczniowie klas V-VIII wysłuchali lektury pt. „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, czytanej przez panią Dyrektor oraz Natalię Sikorę, Macieja Bombę,Amelię Nowak, Dominika Króla, Adama Drzewieckiego, Mateusza Miśkiewicza, Nikodema Drabka, Mateusza Otrębę, Marcela Piwka, Zuzannę Migdał,Macieja Oukala i Zuzannę Latacz.
Spotkanie zakończyło się serią pytań dotyczących treści noweli, na które wszyscy chętnie odpowiadali.

NARODOWE CZYTANIE 2019
INFORMACJE
JUTRO W NASZEJ SZKOLE O GODZINIE 11:45 ODBĘDZIE SIĘ NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE POD HONOROWYM PATRONATEM PARY PREZYDENCKIEJ.

ZAPRASZAMY
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
IMPREZY
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 przypadło w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem nasza szkoła przystąpiła do akcji "Przerwany Marsz". Na akademię zostali zaproszeni mieszkańcy Rudnik, którzy urodzili się przed 8 maja 1945 r. 80 lat temu tym osobom nie było dane rozpocząć nauki, dlatego dzisiaj miały możliwość symbolicznego dokończenia "przerwanego marszu" do szkoły. Na początku uroczystości pani Dyrektor powitała wszystkich gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Następnie głos zabrali uczniowie klasy VII i VIII, którzy odczytali fragmenty z kroniki szkolnej z lat wojennych. Po wysłuchaniu Hymnu Polskich Dzieci Wojny pani Dyrektor zaprosiła gości do podzielenia się wspomnieniami. O wrześniu 1939 opowiadała p. Wiesława Jarza, p.Władysława Brzozowska, p. Barbara Haberka i p. Janina Migdał. Ze wspomnień naszych gości najbardziej utkwiło nam to, że dzieci zamiast nauki szkolnej wykonywały prace tj. zbieranie kamieni i ziemniaków. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali tych wzruszających opowieści. Swoją obecnością zaszczycili nas również p. Barbara Fiuto, p. Roman Kondas, p. Maria Pańczyk, p. Elżbieta Gębka i państwo Krystyna i Roman Bilnik.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby czas spędzony w szkole był radosny i pracowity. Po akademii uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Nowy rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!
AKCJA "PRZERWANY MARSZ..."-2 WRZEŚNIA 2019
INFORMACJE

W ZWIĄZKU Z 80. ROCZNICĄ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I AKCJĄ "PRZERWANY MARSZ" DYREKTOR,NAUCZYCIELE I CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH PAŃSTWA URODZONYCH PRZED 8 MAJA 1945 R. NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019 R. O GODZINIE 09:00 W NASZEJ SZKOLE.

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH ROK SZKOLNY 2019/2020
INFORMACJETYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH 2019/2020
KONKURS PLASTYCZNY
NAUKA
24 sierpnia 2019r. w Sanktuarium NMP Skarżyckiej odbył się finał VII edycji konkursu plastycznego dla dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 4 do 13 lat i miał na celu poszerzenie wiedzy na temat Pisma Świętego i historii chrześcijaństwa. Z ponad czterech tysięcy nadesłanych prac jury wybrało 12 najciekawszych. Na laureatów czekały ciekawe i wyjątkowe nagrody, na czele z publikacją w kalendarzu na rok 2020. Część dochodu ze sprzedaży kalendarza przeznaczona zostaje na pomoc w realizacji akcji Mały gest, wielki cel.
Franciszek Dyksy otrzymał trzecie miejsce i jego praca ,, Cudowny połów ryb i powołanie apostołów,'' znajduje się w kalendarzu w miesiącu maju.
Uroczystą galę rozdania nagród zorganizował Centrum Rozwoju Lokalnego.Pojawili się na niej laureaci konkursu z całymi rodzinami. Niektórzy przybyli nawet z najdalszych zakątków Polski. Swą obecnością uroczystość zaszczycił bp Antoni Długosz patroni oraz partnerzy konkursu.
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
INFORMACJE

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
INFORMACJE
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA BR.

08:00 MSZA ŚW. W KOŚCIELE

09:00 SPOTKANIE W SZKOLE

AUTOBUS ZE SKAŁKI DLA UCZNIÓW DOJEŻDŻAJĄCYCH - GODZ.07:30

UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY
PODRĘCZNIKI SZKOLNE
INFORMACJE
PODRĘCZNIKI SZKOLNE DLA KLAS V-VIII MOŻNA WYPOŻYCZAĆ 27 SIERPNIA BR. W GODZINACH 09:00-11:00 ORAZ 28 SIERPNIA BR. W GODZINACH 13:00-15:00. UCZNIOWIE KLAS I-III OTRZYMAJĄ PODRĘCZNIKI 2 WRZEŚNIA BR.
BEZPIECZNE WAKACJE

W miesiącu czerwcu i lipcu w godzinach od 9.00-14.00
w dniach od poniedziałku do czwartku funkcjonuje świetlica,
biblioteka środowiskowa czynna jest we wtorek i czwartek od 9.00-14.00
ZAKRĘCONY FINAŁ
INFORMACJE
Przez cały rok szkolny nasi uczniowie zbierali plastikowe zakrętki dla chorej Gabrysi z Zawiercia. Dzisiaj tata Gabrysi odebrał nasze "zbiory", za które serdecznie podziękował. Akcję zbierania zakrętek na pewno powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.
Strona 4 z 73 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007