STRONA GŁÓWNA
Listopad 13 2019 07:47:50   
Projekty


Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

ODDZIAŁY
  KLASA 1
  KLASA 2
  KLASA 3
  KLASA 4
  KLASA 5
  KLASA 6
  KLASA 7
  KLASA 8
  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  ŚWIETLICA SZKOLNA
  BIBLIOTEKA SZKOLNA

NASZA SZKOŁA
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  GALERIA
  HISTORIA
  ZDJĘCIA ARCHIWALNE
  PUBLIKACJE
  NAUCZYCIELE
  EDUBLOG RUDNIKI
  RADA RODZICÓW
  WYCHOWAWCY
  WSPOMNIENIA
  POSADŻ DRZEWKO
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
  PLAN LEKCJI 2019/2020

STREFA RODZICA

SAMORZĄD

DOKUMENTY SZKOLNE

JUBILEUSZE

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

SPONSORZY I PRZYJACIELE SZKOŁY

WOLONTARIAT

REKRUTACJA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

AKTYWNA TABLICA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klasy I 26 stycznia 2010 roku zostali pasowani na rycerzy książek. Zadaniem ośmiolatków było wykazanie się znajomością bajek oraz wiedzą jak należy szanować książki. Po przywitaniu przez nauczyciela bibliotekarza pierwszoklasiści wysłuchali inscenizacji w wykonaniu członków Koła Przyjaciół Książek. Na zakończenie ślubowali, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętnie korzystać z zasobów biblioteki.
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Częstochowską Spółdzielnię Mleczarską "Mleczgal" polegającym na zaprojektowaniu maskotki "Mlekuś". Przyjemna wiadomość dotarła do nas 18 stycznia 2010 roku. Uczennica klasy IV Sylwia Motyka zdobyła w wyżej wymienionym konkursie wyróżnienie. Pod opieką p.Marii Szczepańskiej, Sylwia wraz z koleżankami z klasy pojechała po odbiór nagrody.Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 22 stycznia 2010 roku w Urzędzie Miasta Częstochowy.Oprócz nagród indywidualnych dla laureatki, dzieci z całej szkoły otrzymają jogurty.
WIGILIA 2009

WIGILIA W NASZEJ SZKOLE


ZAPRASZAMY DO GALERII
Zakończenie realizacji I etapu projektu unijnego

18 grudnia 2009 o godz. 16.30 uczniowie klasy II w sposób uroczysty zakończyli realizację zajęć w ramach projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy- Mali odkrywcy".W pięknie udekorowanej sali pracami wykonanymi na zajęciach uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i nabyte umiejętności zgromadzonym licznie gościom w czasie prezentacji pt."W świątecznym nastroju". Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali kolędy , piosenki o tematyce świąteczno- zimowej, tańczyli i zaprezentowali inscenizację pt."Leśna historia o narodzinach Jezusa". Złożyli zgromadzonym gościom świąteczne życzenia i obdarowali wykonanymi na zajęciach stroikami.
P.Dyrektor podziękował za piękne wprowadzenie w nastrój świąteczny Na pamiątkę udziału w zajęciach p.Dyrektor wręczył uczniom "palcynki myszki" i ufundowane przez Radę Rodziców słodkości.
Następnie p.Dyrektor i p.Bożena Olszewska- Motyl w sposób uroczysty przekazali p. Renacie Kosakowskiej - Wójcik i uczniowi klasy I logo , maskotkę programu oraz pomoce i życzyli wspaniałych chwil spędzonych na zajęciach.
P.Sylwia Gawrońska podziękowała za przeżyte chwile wzruszeń i dumy z osiągnięć dzieci .Zaprosiła wszystkich do wspólnego biesiadowania w prawdziwie świątecznym nastroju.

ZAPRASZAMY DO GALERII
WESOŁYCH ŚWIĄT


Niech te radosne

Święta Bożego Narodzenia

będą szczęśliwe dla każdego,

niech przyniosą z sobą

miłość, radość i nadzieję

oraz dużo dobrego

w nadchodzącym Nowym Roku.

SZKOLENIE WOŚP
Informujemy, że dnia 18 listopada bieżącego roku nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznnej Pomocy, które odbyło sie w Zawierciu. Celem szkolenia było przekazanie nauczycielom wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Fundacja przekazała także szkole bezplatny sprzęt szkoleniowy oraz liczne materiały dydaktyczne,które mają posłużyć nauczycielom do atrakcyjniejszego i łatwiejszego przekazania nabytej wiedzy dzieciom.
Z wizytą w teatrze

12 października uczniowie klasy II w ramach realizacji zajęć z projektu wspólnie z uczniami klasy III naszej szkoły i uczniami klasy II SP nr 7 w Zawierciu odwiedzili Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie obejrzeli sztukę teatralną pt. "Śpiąca królewna". Po spektaklu uczniowie zwiedzili teatr oraz spotkali się z aktorami. Wizytę w tetrze zakończyła wspólna fotografia na scenie teatru.

Zapraszamy do galerii
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października uczniowie naszej szkoły wraz z panem dyrektorem, nauczycielami i pracownikami obsługi obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV i VI wraz z p. Czesławą Ślimak i p. Małgorzatą Piątkowską przygotowali zabawny program artystyczny. Po akademii uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia.
Na uroczystość przybyli także emerytowani nauczyciele, którzy również obejrzeli występy naszych uczniów oraz wpisali miłe życzenia do szkolnej kroniki.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy V wraz z p. Renatą Sibilską przygotowali z tej okazji apel, którego celem było skierowanie uwagi uczniów na znaczenie języków obcych, uświadomienie różnorodności kulturowej Europy oraz zachęcenie do uczenia się języków obcych przez całe życie. Po krótkim wstępie rozpoczęła się część artystyczno-rozrywkowa, której motywem przewodnim był quiz ze znajomości języków europejskich. W I kategorii quizu wzięli udział przedstawiciele klas I-III. Najlepiej wypadła uczennica klasy III Weronika Zając. W II kategorii quizu konkurowali ze sobą uczniowie klas IV-VI. Po krótkiej dogrywce I miejsce ex aequo zajęli Karol Piernikarz z klasy IV oraz Dominik Rok z klasy VI. Zapraszamy do galerii

PORANEK WRZEŚNIOWY
23 września odbył się apel okolicznościowy poświęcony 29 rocznicy "Solidarności", 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz agresji wojsk sowieckich na Polskę. Po upamiętnieniu tych smutnych i ważnych wydarzeń dla Naszego kraju, uczennice wspomniały o zbliżającym się Dniu Chłopaka. Dziewczynki z klasy V złożyły wszystkim chłopcom życzenia z tej okazji.
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
21 września bieżącego roku uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Nasi wychowankowie udali się do pobliskich lasów w celu uprzątnięcia śmieci. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na dbanie i szanowanie środowiska, które nas otacza.
Strona 69 z 73 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Copyright Rafał Kowalczyk © 2007